Serwis Informacyjny Rodziny Piwkowskich

Dla kogo ten site ? Mapa Kalendarium Księga gości Klub Herb i Hymn Rocznice Linki W przygotowaniu
 

W dniach 26-28 czerwca 2015 we Wrocławiu odbyło się
VIII Międzynarodowe Spotkanie Rodzin Piwkowskich.
Obejrzyj fotorelację:
2015.06.27 VIII MSRP Wrocław 2015


Zbyt duże koszty organizacyjne prowadzenia naszego serwisu genealogicznego w dotychczasowej postaci zainspirowały nas do zmiany jego formuły. Z początkiem miesiąca września 2010 rozpoczęliśmy wdrażanie nowego systemu, który w oparciu o profesjonalną aplikację do zarządzania serwisami genealogicznymi umożliwi każdemu z nas uzyskanie bezpośredniego wpływu na zawartość drzewa genealogicznego naszej rodziny. Oznacza to, że każdy członek naszej rodziny dostaje do ręki narzędzie, przy pomocy którego może wprost ze swojego komputera bezpośrednio wprowadzać i poprawiać dane w naszej bazie genealogicznej. 

W związku z tym wszystkich chętnych zapraszam do przejścia na stronę Piwkowski Genealogy On-line, zarejestrowania się w tym serwisie a następnie do czułego pielęgnowania naszego drzewa genealogicznego. Mam nadzieję że teraz, gdy cała zawartość tego drzewa jest bezpośrednio w Waszych rękach, strony naszego serwisu internetowego jeszcze lepiej spełnią swoja pierwotną funkcję edukacyjną i integracyjna w naszej rodzinie. 

Serdecznie zapraszam
Aleksander Piwkowski


Nowe elementy serwisu
Na koniec lipca 2007 uruchomiłem dwa serwisy grup dyskusyjnych na bazie Google. Pierwszy z nich piwkowski.net przeznaczony jest tylko dla członków naszej rodziny. Osoby pragnące z niego skorzystać proszone są o przejście pod podany adres i wystąpienie o członkostwo grupy.
Drugi serwis piwkowski.net.guest jest dostępny dla wszystkich internautów tak do czytania jak i pisania. Od dnia dzisiejszego będzie on pełnił również funkcję Księgi Gości. Gorąco zapraszam do korzystania z obu serwisów.
Uwaga: Warunkiem skorzystania z któregokolwiek z tych serwisów jest posiadanie konta w Google.

Poprawki i uzupełnienia genealogiczne
14 marca 2007. Wprowadzono nowe poprawki i uzupełnienia danych genealogicznych nadesłanych w ciągu ostatniego miesiąca przez Henryka.

Nowe informacje genealogiczne
18 lutego 2007. Drogą 'bezpośredniego wywiadu' :) udało mi się wreszcie uzyskać nieco informacji o mojej bardzo bliskiej rodzinie (siostry ojca). W ten sposób nasza baza wiedzy wzbogaca się o kolejnych kilka osób z kręgu najbliższej rodziny i wynosi obecnie 1677 osób.

Nowe informacje genealogiczne
16 lutego 2007. Dokument Linia Hołubska Rodzin Piwkowskich został uzupełniony o bardzo ciekawe uwagi na temat Piwko vs Piwkowski nadesłane przez Henryka. Dane genealogiczne naszej rodziny zostały uzupełnione o liczne poprawki. Wprowadzono także informacje o dwóch nowych osobach. Liczba osób skatalogowanych w naszej internetowej bazie wynosi teraz 1664.

27 stycznia 2007. W dziale Dokumenty umieściłem odnośniki do fotoreportaży i innych zasobów (obok dokumentów związanych z naszą rodziną), do których odnośniki porozrzucane były dotychczas po całym serwisie, a niektóre z nich znikają całkowicie wraz z usuwaniem ze strony głównej zbyt starych informacji. W ten sposób zebrane w jednym miejscu odnośniki z pewnością ułatwią przeglądanie tych zasobów.

14 stycznia 2007. Wykorzystując fatalną pogodę za oknem oraz nową inspirację zaprojektowałem applet prezentujący genealogie w postaci graficznej. Applet dostępny jest z każdej strony personalnej (startuje wtedy od poziomu danej osoby) w polu Plansza, lub ze strony ogólnej uruchamianej przyciskiem Osoby. W tej chwili jest to wersja eksperymentalna, jednak docelowo applet ten ma całkowicie zastąpić plansze genealogiczne tworzone do tej pory ręcznie. Mile widziane są więc na tym etapie wszelkie uwagi dotyczące jego funkcjonalności oraz sposobu obsługi. W miarę możliwości będą one realizowane.

6 stycznia 2007. Na przełomie lipca i sierpnia 2006 roku spędziliśmy prawie tydzień w rodzinnych stronach, czyli w Hrubieszowskiem. O celach i efektach tej wyprawy możesz przeczytać na osobnej stronie.

4 stycznia 2007. Zmieniono nieco organizację i wygląd strony głównej. Dzięki takiemu jej układowi zwiększa się przejrzystość, ilość miejsca na bieżącą informację oraz poprawia wygoda obsługi. Przy okazji poprawiono kilka drobiazgów w sposobie działania naszego Web Site - dalej jednak nie działają takie serwisy jak Kalendarium Rodzinne czy Księga Gości. Informacje na stronach personalnych każdej osoby uzupełniono o Linię przodków – czyli wykaz przodków w linii męskiej, oraz informacje statystyczne o potomkach.

Nowe informacje genealogiczne
3 stycznia 2007. Garść poprawek do danych genealogicznych nadesłanych do mnie przez różne osoby jeszcze w poprzednim roku, poprzednio poprzednim, i jeszcze poprzednim także (a nawet i jeszcze wcześniej). Przy tej okazji przepraszam wszystkich zainteresowanych za tak ogromną zwłokę w czasie - mam nadzieję, że to się już więcej nie powtórzy, choć jeszcze nie wszystkie nadesłane informacje zostały tu uwzglednione.

Nowe informacje genealogiczne
1 stycznia 2007. W ten pracowity dzień wprowadziłem poprawki i uzupełnienia do danych genealogicznych naszych przodków nadesłane przez Gerda we wrześniu 2006 roku. Przybyło 23 nowych osób w bazie ale ponieważ dwie osoby ubyły (dane okazały sie nieprawdziwe) ogólna liczba osób skatalogowanych w naszej bazie internetowej wynosi teraz 1662. Z istotnych nowości najważniejsza to ta, że ustalono dane personalne osób na trzy pokolenia przed Aleksandrem (A00005). Zapraszam więc do plansz A oraz L.

1 stycznia 2007.  Poprawki i uzupełnienia do artykułów i opracowań (niemieckojęzyczna wersja opracowania "Linia Hołubska Rodzin Piwkowskich"). Artykuł prasowy o integracji niemieckich gimnazjalistów z polskimi.

1 stycznia 2007.  Opracowanie "Pamiętnik Stanisława" czyli pełna wersja pamiętnika Stanisława Piwkowskiego (A00103) syna Rudolfa - może wreszcie ujrzeć światło dzienne.

Mamy już 8 lat !
1 stycznia 2007. Niemal dokładnie 8 lat temu serwis genealogiczny naszej rodziny rozpoczął swoją działalność. Chociaż przez ostatnich kilkanaście miesięcy nie był uaktualniany na bieżąco, to jednak nie oznacza, że nie był odwiedzany. Możesz porównać statystyki odwiedzin z lat poprzednich 1999, 2000, 2001, 2003 oraz z mijającego 2006.

31 grudnia 2006. I jeszcze na koniec tego roku zdjęcie grupowe z V-go Zjazdu wraz z pełnym wykazem osób.

Nowe informacje genealogiczne
31 grudnia 2006. Wprowadzono poprawki i uzupełnienia nadesłane przez Gerda w lutym 2006 roku. Przybyło 24 nowych osób, więc mamy już w bazie skatalogowanych 1641 osób.

31 grudnia 2006. Opracowanie "Linia Hołubska Rodzin Piwkowskich" (poprawione) Henryka Piwkowskiego (A00162) syna Edwarda.

30 grudnia 2006. Artykuł "Rodzina wielorodzinna" z 2001 roku z Newsweeka - o przedziwnych powiązaniach rodzinnych.

Nowe informacje genealogiczne
30 grudnia 2006. Uwzględnione aktualizacje nadesłane przez Gerda jeszcze w roku 2005. W bazie pojawiło się pięć nowych osób a kilkadziesiąt innych ma zaktualizowane dane. Dodatkowo na planszach pojawiły się także osoby, które do tej pory figurowały jedynie w bazie. Z tego tez powodu przybyły dwie nowe plansze: AAAB oraz AAAC. Obecnie mamy w bazie skatalogowanych 1617 osób.

29 grudnia 2006. Artykuł "Pamięć", wyjątki z pamiętnika Mariana Piwkowskiego, syna Wojciecha i Marii, czyli losy Polaków po 1939 roku.

Nowe informacje genealogiczne
29 grudnia 2006. Trzy nowe osoby (plansze ACA i  ACC), których dane nadesłał Henryk. Razem daje to już 1612 osób w naszej bazie.

26 lutego 2006. Artykuł o tym 'jak organista z kościelnym uchronili dzieło sztuki przed zagrabieniem przez niemieckiego okupanta'.

22 października 2005. Kazimierz i Leokadia Piwkowscy obchodzili 50-tą rocznicę swojego ślubu. Zobacz mały fotoreportaż z tej uroczystości.

05 sierpnia 2005. Z początkiem sierpnia tego roku nasz serwis został przeniesiony na nowy serwer. Dlatego dostępny jest teraz pod nowym adresem: http://www.piwkowski.net. Z przyczyn technicznych nie będzie na razie dostępna usługa "Kalendarium Rodzinne".

Zobacz też:

 


Dla kogo ten site ?

Internetowy Serwis Informacyjny Rodziny Piwkowskich (ISIRP) skierowany jest przede wszystkim do tych z Was, którzy związani jesteście z naszą rądziną więzami pokrewieństwa. Jeśli nosisz nazwisko PIWKOWSKI (A) lub w Twojej rodzinie występowało (lub występuje) to nazwisko, to informacje na tej stronie powinny Cię zainteresować.

Rodzina PIWKOWSKICH prowadzi swoje Archiwum Rodzinne, którym zarządza Gerd Piwkowski (Niemcy) - archiwum powstało i rozwija się dzięki jego inicjatywie. Wszystkie informacje zamieszczane w ISIRP są autoryzowane przez Archiwum Rodzinne.

Głównym celem istnienia ISIRP jest dostarczanie podstawowych informacji związanych z genealogią naszej rodziny - a przez to docieranie do nowych osób, żródeł, czy innych informacji, które mogą nam pomóc wyjaśnić nieznane jeszcze dzieje naszych przodków. Znajdą się tutaj także i inne, bieżące informacje dotyczące naszych wspólnych działań.

Jeżeli poszukujesz informacji dotyczących osób noszących nazwisko PIWKOWSKI,  jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem ogólnych informacji o naszej działalności lub we wszelkich sprawach technicznych związanych z tym serwisem informacyjnym możesz pisać na adres piwkowski@piwkowski.net.

Grupy dyskusyjne
piwkowski.net
Odwiedź tę grupę
Grupy dyskusyjne
piwkowski.net.guest
Odwiedź tę grupę

 

 


Webmaster: Alex@apsoft.com.pl

All Rights Reserved
Copyrights (c)
Aleksander Piwkowski

Ostatnia modyfikacja: 28 maja 2012