Informationsdienst der Familie Piwkowski

Informations Konstruktion Kalendarium Gastbuch Verein Wappen Events Links In Vorbereitung

Poprawki i uzupełnienia genealogiczne
14 marca 2007. Wprowadzono nowe poprawki i uzupełnienia danych genealogicznych nadesłanych w ciągu ostatniego miesiąca przez Henryka.

Nowe informacje genealogiczne
18 lutego 2007. Drogą 'bezpośredniego wywiadu' :) udało mi się wreszcie uzyskać nieco informacji o mojej bardzo bliskiej rodzinie (siostry ojca). W ten sposób nasza baza wiedzy wzbogaca się o kolejnych kilka osób z kręgu najbliższej rodziny i wynosi obecnie 1677 osób.

Nowe informacje genealogiczne
16 lutego 2007. Dokument Linia Hołubska Rodzin Piwkowskich został uzupełniony o bardzo ciekawe uwagi na temat Piwko vs Piwkowski nadesłane przez Henryka. Dane genealigiczne naszej rodziny zostały uzupełnione o liczne poprawki. Wprowadzono także informacje o dwóch nowych osobach. Liczba osób skatalogowanych w naszej internetowej bazie wynosi teraz 1664.

27 stycznia 2007. W dziale Dokumenty umieściłem odnośniki do fotoreportaży i innych zasobów (obok dokumentów związanych z naszą rodziną), do których odnośniki porozrzucane były dotychczas po całym serwisie, a niektóre z nich znikają całkowicie wraz z usuwaniem ze strony głównej zbyt starych informacji. W ten sposób zebrane w jednym miejscu odnośniki z pewnością ułatwią przeglądanie tych zasobów.

14 stycznia 2007. Wykorzystując fatalną pogodę za oknem oraz nową inspirację zaprojektowałem applet prezentujący genealogie w postaci graficznej. Applet dostępny jest z każdej strony personalnej (startuje wtedy od poziomu danej osoby), lub ze strony ogólnej uruchamianej przyciskiem Osoby. W tej chwili jest to wersja eksperymentalna, jednak docelowo applet ten ma całkowicie zastąpić plansze genealogiczne tworzone do tej pory ręcznie. Mile widziane są więc na tym etapie wszelkie uwagi dotyczące jego funkcjonalności oraz sposobu obsługi. W miarę możliwości będą one realizowane.

6 stycznia 2007. Na przełomie lipca i sierpnia 2006 roku spędziliśmy prawie tydzień w rodzinnych stronach, czyli w Hrubieszowskiem. O celach i efektach tej wyprawy możesz przeczytać na osobnej stronie.

4 stycznia 2007. Zmieniono nieco organizację i wygląd strony głównej. Dzięki takiemu jej układowi zwiększa się przejrzystość, ilość miejsca na bieżącą informację oraz poprawia wygoda obsługi. Przy okazji poprawiono kilka drobiazgów w sposobie działania naszego Web Site - dalej jednak nie działają takie serwisy jak Kalendarium Rodzinne czy Księga Gości. Informacje na stronach personalnych każdej osoby uzupełniono o Linię przodków – czyli wykaz przodków w linii męskiej, oraz informacje statystyczne o potomkach.

Nowe informacje genealogiczne
3 stycznia 2007. Garść poprawek do danych genealogicznych nadesłanych do mnie przez różne osoby jeszcze w poprzednim roku, poprzednio poprzednim, i jeszcze poprzednim także (a nawet i jeszcze wcześniej). Przy tej okazji przepraszam wszystkich zainteresowanych za tak ogromną zwłokę w czasie - mam nadzieję, że to się już więcej nie powtórzy, choć jeszcze nie wszystkie nadesłane informacje zostały tu uwzglednione.

Nowe informacje genealogiczne
1 stycznia 2007. W ten pracowity dzień wprowadziłem poprawki i uzupełnienia do danych genealogicznych naszych przodków nadesłane przez Gerda we wrześniu 2006 roku. Przybyło 23 nowych osób w bazie ale ponieważ dwie osoby ubyły (dane okazały sie nieprawdziwe) ogólna liczba osób skatalogowanych w naszej bazie internetowej wynosi teraz 1662. Z istotnych nowości najważniejsza to ta, że ustalono dane personalne osób na trzy pokolenia przed Aleksandrem (A00005). Zapraszam więc do plansz A oraz L.

1 stycznia 2007.  Poprawki i uzupełnienia do artykułów i opracowań (niemieckojęzyczna wersja opracowania "Linia Hołubska Rodzin Piwkowskich"). Artykuł prasowy o integracji niemieckich gimnazjalistów z polskimi.

1 stycznia 2007.  Opracowanie "Pamiętnik Stanisława" czyli pełna wersja pamietnika Stanisława Piwkowskiego (A00103) syna Rudolfa - może wreszcie ujrzeć światło dzienne.

Mamy już 8 lat !
1 stycznia 2007. Niemal dokładnie 8 lat temu serwis genealogiczny naszej rodziny rozpoczął swoją działalność. Chociaż przez ostatnich kilkanaście miesięcy nie był uaktualniany na bieżąco, to jednak nie oznacza, że nie był odwiedzany. Możesz porównać statystyki odwiedzin z lat poprzednich 1999, 2000, 2001, 2003 oraz z mijającego 2006.

31 grudnia 2006. I jeszcze na koniec tego roku zdjęcie grupowe z V-go Zjazdu wraz z pełnym wykazem osób.

Nowe informacje genealogiczne
31 grudnia 2006. Wprowadzono poprawki i uzupełnienia nadesłane przez Gerda w lutym 2006 roku. Przybyło 24 nowych osób, więc mamy już w bazie skatalogowanych 1641 osób.

31 grudnia 2006. Opracowanie "Linia Hołubska Rodzin Piwkowskich" (poprawione) Henryka Piwkowskiego (A00162) syna Edwarda.

30 grudnia 2006. Artykuł "Rodzina wielorodzinna" z 2001 roku z Newsweeka - o przedziwnych powiązaniach rodzinnych.

Nowe informacje genealogiczne
30 grudnia 2006. Uwzględnione aktualizacje nadesłane przez Gerda jeszcze w roku 2005. W bazie pojawiło się pięć nowych osób a kilkadziesiąt innych ma zaktualizowane dane. Dodatkowo na planszach pojawiły się także osoby, które do tej pory figurowały jedynie w bazie. Z tego tez powodu przybyły dwie nowe plansze: AAAB oraz AAAC. Obecnie mamy w bazie skatalogowanych 1617 osób.

29 grudnia 2006. Artykuł "Pamięć", wyjątki z pamiętnika Mariana Piwkowskiego, syna Wojciecha i Marii, czyli losy Polaków po 1939 roku.

Nowe informacje genealogiczne
29 grudnia 2006. Trzy nowe osoby (plansze ACA i  ACC), których dane nadesłał Henryk. Razem daje to już 1612 osób w naszej bazie.

26 Februar 2006. In einem Zeitungsartikel ist berichtet "wie ein Kirchenmusiker gemeinsam mit einem Kuster kostbares Kunstwerk vor deutschen Okkupant gerettet haben..

22 Oktober 2005. Kazimierz und Leokadia Piwkowski feierten funfzigste Hochzeitjahrestag. Sehe kleinen  Bildbericht von diesem Ereignis.

05 August 2005. Seit Anfang dieses Jahres unsere Service wurde auf neuen Server verlegt. Die neue Adresse lauter: http://www.piwkowski.net. Aus technischen Grunden wird der Dienst "Familienkalender" zur Zeit nicht erreichbar.

28 November 2004. V Familientreffen
Von 20 bis 22 August 2004 fand das 5 Familientreffen der Piwkowskis statt. Sehe Protokoll mit Anlagen und  Bildbericht.

GOLDENE HOCHZEIT
29 Mai 2004. Vor 50 Jahre am 31 Mai 1954 hat di Hochzeit von Teresa Piwkowski und Robert Zasada stattgefunden. der Funfzigste Jahrestag dieses Ereignis wurde nach der heiligen Messe in Nieporent auf einem feierlichen Empfang gefeiert. Sehe Bildbericht.

Mit Bedauern teile ich auf diesem Weg der Familie Piwkowski mit, dass mein Schwager Jerzy Piwkowski Sohn von Piotr Piwkowski ist tot. Jurek ist gestern am 23.05.2004 im Alter von 56 Jahre gestorben.

Janusz Wróblewski

Neue genealogische Informationen
6 marca 2004. Kilkanaście nowych osób (głównie na planszy X011), sporo uzupełnień i uaktualnień na kilku innych planszach. Razem daje to już 1609 osób w naszej bazie.

Neue genealogische Informationen
29 lutego 2004. Tym razem kilka nowych plansz opisujących powiązania genealogiczne rodzin powiązanych z naszą: Taglialatela (X010) oraz Bieske (X011). Razem daje to już 1594 osób w naszej bazie.

Neue genealogische Informationen
27 lutego 2004. Jest nas już 1569 osób ! Tym razem dane ponad trzydziestu osób z rodziny Pohl. Wszystkie te osoby umieszczone są na nowej planszy X009.

Neue genealogische Informationen
22 lutego 2004. Jest nas już 1535 osób ! Następna partia danych z nadesłanych z Archiwum w grudniu 2003. Nasza baza danych wzbogaciła się o informacje o kilkadziesiąt nowych osób. Głównie z rodziny Schilke. Wszyscy oni zostali umieszczeni na nowej planszach X007. oraz X008.

Neue genealogische Informationen
21 lutego 2004. Jest nas już 1469 osób ! Oto kolejna partia danych z nadesłanych z Archiwum w grudniu 2003. Nasza baza danych wzbogaciła się o informacje o kilkanaście nowych osób. Wszyscy oni zostali umieszczeni na nowej planszy M

Neue genealogische Informationen
17 lutego 2004. Jest nas już 1446 osób ! I oto druga partia danych z nadesłanych z Archiwum w grudniu 2003. Nasza baza danych wzbogaciła się o informacje o 12 nowych osób. Wszyscy oni zostali umieszczeni na planszach AD oraz potomnych. 

Neue genealogische Informationen
14 lutego 2004. Jest nas już 1434 osób ! Oto po dłuższej przerwie nadrabiamy zaległości. Dziś pierwsza partia z nadesłanych z Archiwum w grudniu 2003. Nasza baza danych wzbogaciła się o informacje o 14 nowych osób. Wszyscy oni zostali umieszczeni na nowej planszy L

Wir sind schon 5 Jahre alt!!
1 stycznia 2004. To już 5 lat... Pierwsze odwiedziny zanotowaliśmy na przełomie roku 1998/1999. Porównaj statystyki odwiedzin z z kolejnych lat: 1999, 2000, 2001 i 2003.

Zobacz też:

 


Für wen wurden die Seiten erstellt ?

Der Internet-Informationsdienst der Familie Piwkowski (ISIRP) ist vor allem an die gerichtet, die mit unserer Familie durch Verwandtschaft verbunden sind. Wenn Sie den Nachnamen PIWKOWSKI tragen, oder wenn der Name in Ihrer Familie vorkommt, gegenwärtig oder in der Vergangenheit, werden Sie gewiß die Informationen auf diesen Seiten interessieren.

Familie PIWKOWSKI hat ihr eigenes Familienarchiv, dessen Gründer und Leiter Gerd Piwkowski (Deutschland) ist. Dank seiner Initiative ist es entstanden und wird weiter entwickelt. Alle Informationen, die in ISIRP enthalten sind wurden durch das Familienarchiv autorisiert.

Das Hauptziel von ISIRP ist, grundlegende Informationen, unserer Familien-Genealogie zu geben, und durch neue Personen an Informationsquellen zu kommen, die uns helfen können, die noch unbekannte Geschichte unserer Vorahnen aufzuklären.

Hier werden sich auch andere aktuelle Informationen finden, die unser gemeinsames Wirken betreffen. Wenn sie Informationen suchen, welche die Personen die den Namen Piwkowski tragen betreffen, schreiben sie uns auf folgende Adresse: piwkowski@piwkowski.net. Wenn sie aber allgemeine Informationen űber unsere Tätigkeit erlangen wollen, können sie auf folgende Adresse schreiben: piwkowski@piwkowski.net. Mit allen technischen Problemen mit diesem Informationsdienst verbunden kann man sich auf folgende Adresse wenden: piwkowski@piwkowski.net.

German version by: Teresa Piwkowska
since February 2002: Janusz Wróblewski


Webmaster: Alex@apsoft.com.pl

All Rights Reserved
Copyrights (c)
Aleksander Piwkowski

Ostatnia modyfikacja: 07 października 2007