Indeks osób

Aktualnie dostępne są trzy przygotowane serwisy przetwarzające zgromadzone w bazie danych informacje o osobach - niekoniecznie członkach rodziny ale w każdym bądź razie jakoś z nią związanych. Kliknij na link zamieszczony poniżej aby się ukazała część strony poświęcona danemu serwisowi.

Przygotowane listy osób
Statystyki z bazy danych
Kalendarium rodzinne

Jeśli dysponujesz pomysłem na jeszcze jakiś inny serwis, to daj znać na adres piwkowski.webmaster@ceti.com.pl, być może da się go zrealizować.


 


Eksperymentalna wersja appletu java prezentującego powiązania graficznie

Uwaga

Do pracy appletu potrzebny
 Java Runtime Environment
(jest całkowicie darmowy)

Jeśli go jeszcze nie masz pobierz ze strony
Sun Microsystems

Krótki kurs obsługi appletu

 1. Akcje. W najwyższej linii appletu znajduje się pole edycyjne oraz kilka przycisków. Wszystkie one wyzwalają akcje dotyczące osoby, której numer podany jest w polu edycyjnym.

  • Show this Person: przerysowuje cały diagram przyjmując daną osobę za korzeń drzewa;

  • Go to Father: przerysowuje cały diagram przyjmując ojca danej osoby za korzeń drzewa (o ile występuje);

  • Go to Mother: przerysowuje cały diagram przyjmując matkę danej osoby za korzeń drzewa (o ile występuje);

 2. Wyznaczanie numeru. Numer osoby w polu edycyjnym można zmieniać ręcznie (przy pomocy klawiatury) lub automatycznie (wystarczy kliknąć lewym przyciskiem myszy w jakikolwiek numer osoby wyświetlony na planszy);

 3. Rozwijanie kolejnych poziomów. Czrna kropka z prawej strony pola opisowego osoby oznacza, że osoba ta ma dzieci i że też można ich diagramy zobaczyć - wystarczy tylko kliknąć w taką kropkę.

 4. Zwijanie niższych poziomów. Ponowne kliknięcie w czarna kropkę spowoduje zwinięcie diagramów dzieci oraz wszystkich niższych poziomów - z danego elementu.

 5. Przesuwanie diagramu. Jeśli rysunek diagramów nie mieści się w polu appletu można go przesuwać w każdym kierunku. Wystarczy w tym celu nacisnąć lewy przycisk myszy w polu appletu i następnie przesunąć kursor myszy. Na koniec należy puścić przycisk myszy. W tym momencie rysunek zostanie przesunięty w zadanym kierunku o podany wektor.

Uwaga. Applet wszystkie dane genealogiczne potrzebne do rysowania diagramów pobiera każdorazowo w czasie rzeczywistym z serwera internetowego (dostarczającego serwis nasze rodziny) dla każdej osoby z diagramu niezależnie. Jeśli dysponujesz dobrym łączem do internetu, to pobranie tych danych dla kilkudziesięciu osób może zając najwyżej kilka sekund. W innej sytuacji być może będziesz musiał poczekać trochę dłużej.

Przyjemnego oglądania.
 


Przygotowane listy osób

W celu ułatwienia przeszukiwania osób będą defiowane listy osób pogrupowanych według różnych kategorii. Na razie zdefiowane są następujące listy:

Następne listy już wkrótce :)

top

Kalendarium Rodzinne

Ten serwis umożliwi Ci uzyskanie wykazu zbliżających się rocznic. Wystarczy podać liczbę dni i kliknąć przycisk Wybierz, a uzyskasz tabelę rocznic zdarzeń - począwszy od dnia dzisiejszego - związanych z członkami naszej rodziny.

Wyszukiwane są wszystkie zdarzenia, jakie miały miejsce w latach poprzednich w tej samej porze roku z wyprzedzeniem do podanej liczby dni. Dla przykładu, jeśli dzisiaj jest 1 maj i podałeś liczbę dni równą 7, to wyszukane będą wszystkie wydarzenia jakie miały miejsce w latach poprzednich w okresie od 1 do 7 maja.

Rocznice

Liczba dni:
Zdarzenia: Urodziny; Śluby; Zgony

Natomiast poniżej możesz uzyskać listę wydarzeń rodzinnych jakie miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. Wystarczy podać liczbę lat o które chcesz się cofnąć a system wyszuka zdarzenia, które wystąpiły od tego czasu do dnia dzisiejszego.

Ostatnie wydarzenia
Liczba lat:
Zdarzenia: Urodziny; Śluby; Zgony

Oczywiście, ze względu na niekompletność danych, uwzględniane są tylko te wydarzenia, które określone są w bazie danych przy pomocy pełnej daty, to znaczy dnia, miesiąca i roku. Jeżeli nie jest znany któryś z tych trzech elementów, to wydarzenie nie jest raportowane

A tu raport z odwiedzin !


top

 


Webmaster:
Alex@apsoft.com.pl

All Rights Reserved
Copyright (c) Aleksander Piwkowski

Ostatnia modyfikacja:
14 stycznia 2007