Witnica, 4-6 maja 2018
IX Międzynarodowe Spotkanie Rodzin Piwkowskich
Witnica, 4-6 maja 2018Spotkanie rozpoczynamy od spaceru po Witnicy. Najpierw mijamy cukiernię Andrzeja Piwkowskiego.

Punkt następny to Żółty Pałacyk i Regionalna Izba Tradycji.
Spośród wielu pięknych witnickich domów szczególnie rzuca się w oczy budynek nazwany nie bez kozery Żółtym Pałacykiem. Wybudowana na początku XX w. willa należała do właściciela tartaku i fabryki mebli - Hermanna Strunka. W trzech salach znajduje się Regionalna Izba Pamięci. Przeniesiono do niej eksponaty latami zbierane przez miejscowego regionalistę i honorowego obywatela Witnicy Zbigniewa Czarnucha. Są bardzo ciekawe – od urn ciałopalnych kultury łużyckiej, znalezionych podczas odkrywek archeologicznych powiązanych z budową obwodnicy, przez przedwojenne eksponaty związane z przemysłową przeszłością i dawnymi mieszkańcami, do bardziej współczesnych. (opis zaczerpnięty z www.polskaniezwykla.pl).


Zwiedzamy także Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji

Wieczorem, przy wspólnej kolacji, pierwsze spotkanie z genealogią.Sobotę rozpoczynamy od spotkania rodzinnego, wzajemnych podziękowań oraz rozmów genealogicznych.

Tuż po południu zwiedzamy Kostrzyn nad Odrą

A po obiedzie zwiedzamy browar w Witnicy

Wieczorem, po kolacji, długie dyskusje rodzinne.

W niedzielę o godz. 10:30 w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy wysłuchalismy mszy św. w intencji uczestników zjazdu rodzin Piwkowskich.